menu rozwijane

O blogu

Dawno, dawno temu, w latach 2010 - 2012 pisałem na swoim starym blogu o różnych sprawach, w tym o RPGach. W grudniu 2016 trochę za dużo czytałem blogów poświęconych grom fabularnym i znów zachciało mi się pisać. Tym razem wyodrębniam jednak "twórczość" RPGową na osobnym, nowym bogu.

Na "Złym Mistrzu Gry" będę zamieszczał konkretne narzędzia, w większości będą to wątki, które bohaterowie graczy mogą podjąć na twoich sesjach. Będę czasem pisał o nieliniowym projektowaniu fabuł, raczej unikał ideologizowania i czasem wylewał kubeł pomyj na słabych grach.

Dlaczego "Zły Mistrz Gry"? Bo mam wiele poglądów na temat RPGów, których nie podziela gro moich kolegów w hobby. Uważam, że MG nie musi przygotowywać, ani nawet czytać scenariuszy, nie musi, a nawet nie powinien kwieciście opisywać świata fikcji gry, jeśli dostanie słabych graczy to nawet jak stanie na wyżynach swego warsztatu to i tak sesja będzie słaba, w reszcie MG ma prawo zażądać zmiany sposobu odgrywania postaci przez swoich graczy. Poglądy te wypracowałem przez ponad 20 lat prowadzenia RPGów i im starszy jestem tym słabiej one ewoluują. Być może jeszcze zmienię podejście do gier fabularnych ale rewolucji już się nie spodziewam. Znam swoje ograniczenia i mocne strony i potrafię na tym budować sesje. Jeśli to komuś pasuje to dobrze się bawimy, jeśli nie, to się nie bawimy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz